Kapela má celkem 8 členů (Štěpánka, Honza, Aleš, Michal, Milan, Franta, Saša a Zdenda), z toho aktivních je 8, pasivních je 0, mužů 7, žen 1, elektrických kytar 2, basových kytar 1, bicích 1, pozounů 1, trumpet 2, kazoo 1, tamburín 1, vokálů 2, tak to je asi tak prozatím vše, co Vám můžeme nabídnout.


Štěpánka Stehlíková (zpěv, drhlo, tamburína)

Po krátkém, ale složitém výběru nového člena na pozici "náhradní zpěvačka za Léňu" jsme nakonec získali pro svoje účely tuto mladou (nejmladší člen kapely) talentovanou žákyňku, smíška, spotřebitele :o) a hlavně výbornou zpěvačku v jedné osobě. Nás okouzlila okamžitě - A co Vás?

Honza Rejzek (sólová a opepřená kytara)

Skvělý kytarista s hudebním sluchem, zrakem, čichem, hmatem a především s chutí hrát! - což je pro jakoukoli kapelu základ, a proto není ani divu, že právě on stál u zrodu kapely Jo!SKA. Když ho Lukáš Dušek (kapela LSD pH 5,5) nechal prvně okusit hraní na elektrickou kytaru, bylo o Honzíkově osudu rozhodnuto. Zkušenosti sbíral koncertováním s východočeskou punkovou legendou "Rizikové pracoviště" a nyní již může sám trousit kytarové tóny po celé ČR.

Aleš Hejna (trumpeta)

Co by to bylo za "ska/punk", kdyby tam chyběli punkeři a dechové nástroje. Přijetím druhého trumpetisty a zároveň i Oi! punkera se SKA v srdci náš vesnický ska/punk povyrostl zase o kousek výše a díky němu vzniklo mnoho vynikajících melodií a ještě víc jich určitě teprve spatří světlo světa.

Michal Lánský (zpěv, rytmická kytara, kazoo)

Nadšenec pro hudbu všech žánrů, v jeho hlavě se zrodila myšlenka 1. SKA kapely na náchodsku, byl (a možná ještě stále je :o) ) baskytaristou a zpěvákem v nehrající kapele "LSD pH 5,5", hrávající punk grunge. Trochu podobnou funkci má u Jo!SKy. Z basové kytary se přeorientoval na elektrickou kytaru (k tomu stačilo pořádně se rozsekat na skejtu, nemít co na práci a za dva roky je z basáka elektrikář). Skládá většinu textů i hudbu, zpívá a vydává i mnoho dalších zvuků, které už s hudbou nemají mnoho společného.

Milan "Lůma" (baskytara)

 

Poslední nováček naší grupy (věkově nejstarší člen kapely) obsadil uvolněné a ještě ani nevychladlé místo za baskytarou, které opustill Ondra a před ním Ráďa. S reggae a punkem v srdci bylo začlenění do kapely více než jednoduché a velice příjemné.

František Lžíčař (bicí)

Přišel, sednul, zůstal. Asi tak nějak se dá popsat jeho přijetí do skupiny Jo!SKA. Je také nadaným bubeníkem skupiny "Rizikové pracoviště", kde podobně jako v Jo!Sce hraje na hajtku, kopák, šlapku, činely, céčko, přechody a kotlík. Rád pije, kouří, vaří, smaží a již se nejedná o nejmladšího člena kapely - už to je prostě chlap :o)

Saša Nenjuk (trumpeta)

Kamarád kamaráda, muzikant z muzikantské rodiny, horlivý trumpetista, výrobce stojanů na mikrofony, přívěšků na klíče, opravář kabelů, vášnivý posluchač "Tleskačů" a jediný člen kapely, který prošel vojenským výcvikem. Zároveň i nadšený fotograf (když netroubí, tak fotí, když fotí, tak fotí, až se potí). Z tuby přesedlal na trumpetu (chtě), z auta přesedlal na kolo (nechtě).

Zdenda (pozoun)

 

 ČESTNÉ ČLENSTVÍ:

Veronika Potocká

      Naše bývalá saxofonistka a občasný host.

Ráďa Nesvadba (možná již brzy svatba :o) a možná i děti)

      Tento chuligán má na svědomí veškeré baskytarové vyhrávky, tvořil základ kapely, byl naše veliká opora a teď si doma válí šunky - potvora :o)

Helenka Součková

      Naše první zpěvačka, která si svým jemným hlasem a neustálým úsměvem získala náklonnost nejen celé kapely, ale i širokého publika.

Léňa Horváthová (za svobodna Šmídová :o) )

      Po odchodu Helenky (ze studijních důvodů) se naskytla šance získat tuto sborovou zpěvačku, která dokázala nahradit (možná i na 110 %) Helenku a táhla s námi tu SKA/punkovou káru do té doby, než se ji stala taková maličkost, která jí zabránila další koncertování - otěhotněla. Tímto přejeme (jak jinak) hodně zdraví a šťastný průběh života malému (v této době ještě nenarozenému) Vítkovi. A jakmile to bude možné a Vítek to mamince dovolí, můžete očekávat návrat Léni za mikrofon!!!

Michal Valenta (Wally)

      Náš stálý věrný šikovný nenahraditelný pan webmaster, bez jehož reprezentativních stránek by si kapela Jo!SKA zahrála jednou (max. dvakrát) do roka a to ještě na akcích pořádaných sama sebou.HOSTOVÁNÍ:

V těžkých chvílích nás svým zpěvem podpořily tyto slečny:


Ivanka Štancíková - koncert ve Strážišti u Mnichova Hradiště


Marta Mitisková - koncert v Letohradě a v Jaroměři


Petra Kolihová - koncert v Letohradě a v České Skalici


děkujeme